Vučić poželio Amfilohiju brz oporavak

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić mitropolitu crnogorsko-primorskom Amfilohiju poželio je brz i uspješan oporavak i ozdravljenje. To je mitropolitu u telefonskom razgovoru saopštio ambasador Republike Srbije u Crnoj Gori Vladimir Božović.
Kako je saopšteno iz Ambasade Srbije, Božović je iskazao spremnost Republike Srbije da u svakom trenutku pomogne na bilo koji način, ako za to bude potrebe.
“Mitropolit Amfilohije se srdačno zahvalio predsjedniku Vučiću na brizi i pažnji i prenio blagoslov i molitve svom srpskom narodu koji je uz njega i u ovim teškim izazovima”, navodi se u saopštenju srpske Ambasade.
Ambasador Božović je, kako je saopšteno, u stalnom kontaktu sa rukovodstvom i ljekarima KCCG, kojim se zahvalio na brizi, pažnji i ljubavi sa kojom postupaju u liječenju mitropolita i svih drugih oboljelih od korone.
“Takođe, smo u kontaktu sa Mitropolijom crnogorsko-primorskom koja zajedno sa ljekarskim timom prati stanje zdravlja mitropolita i o tome objektivno i pravovremeno obavještava javnost koja je zainteresovana ne samo u Crnoj Gori, već i u Republici Srbiji i Republici Srpskoj kao i cijelom regionu”, zaključuje se u saopštenju Ambasade Srbije.



