UHAPŠEN ZBOG BRUTALNOG UBISTVA U BUDVI: Ubio i sjekirom raskomadao Njemca, pa njegove djelove tijela pobacao u more

Danas je u Republici Srbiji lišeno slobode lice koje Crna Gora potražuje radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od 30 godina.
“Slobode je lišen Kristian Gondi (43) iz Sente, Republika Srbija, po međunarodnoj potjernici NCB Interpol-a Podgorica radi privođenja na izdržavanje kazne zatvora u trajanju od trideset godina na koju je osuđen presudom Višeg suda u Podgorici zbog krivičnog djela teško ubistvo”, saopšteno je iz UP.
Lociranju i lišenju slobode prethodila je zajednička istraga ciljanog traganja sprovedena od strane službenika Odsjeka za međunarodnu operativnu policijsku saradnju u Sektoru kriminalističke policije i Odsjeka za ciljane potrage MUP-u Republike Srbije.
Dogovorili su se da Stošić izađe iz stana, a Gondi je ušao u stan, čija vrata je otvorio Dojčlender. Stošić je čuvao stražu, a Gondi je šipkom usmrtio Dojčlendera, nakon čega je sekirom otkinuo glavu i udove, a zatim su sve spakovali u najlonski džak.
“Gondi je osuđen jer je 2005. godine u naselju Drobnići koje pripada opštini Budva, zajedno sa saučesnikom S.R. u namjeri pribavljanja imovinske koristi kroz prisvajanje imovine, lišio života oštećenog K.D., a potom, radi prikrivanja tragova krivičnog djela, takođe sa S.R. nasilno razdvojio tijelo žrtve na djelove koje su potom umotali i odvezli do mora i dijelove tijela žrtve izbacili na otvoreno more”, zaključeno je iz UP.