Nikolić: Abazović da ne prilagođava mišljenje Venecijanske komisije političkim potrebama - Volim Podgoricu

Nikolić: Abazović da ne prilagođava mišljenje Venecijanske komisije političkim potrebama

Demokratska partija socijalista upozorava potpredsjednika Vlade i parlamentarnu većinu da ne prilagođavaju mišljenje Venecijanske komisije političkim potrebama i da ga ne tumače selektivno, saopštio je Andrija Nikolić.

“Nemojte da atakujete na Ustav i da rušite princip podjele vlasti, jer onda dolazimo u fazu u kojoj ćete nas natjerati da preispitamo svrhu našeg daljeg učešća u radu Parlamenta”, navodi u saopštenju.

Kako dodaju, dijalog vlasti i opozicije o ključnim sistemskim odlukama kojeg odbijaju da pokrenu, imperativ je za zemlju kandidata za članstvo u EU, posebno zbog činjenice da imate tijesnu parlamentarnu većinu.

“Ukoliko ne odustanete od ideje apsolutne kontrole nad sistemom vlasti i ustupaka koje činite ultranacionalistima iz vladajuće koalicije, bićete direktno odgovorni za urušavanje proevropske politike Crne Gore”, zaključuje Nikolić.

Slične Objave

Preporučujemo
Close
Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com