Đukanović uputio telegram saučešća povodom smrti nadbiskupa Dezmonda Tutua - Volim Podgoricu

Đukanović uputio telegram saučešća povodom smrti nadbiskupa Dezmonda Tutua

Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović uputio je telegram saučešća predsjedniku Južnoafričke Republike Cyrilu Ramaphosi povodom smrti nadbiskupa Dezmonda Tutua, istaknutog religijskog lidera i borca protiv aparthejda.

„Poštovani gospodine Predsjedniče,

s iskrenim žaljenjem primio sam vijest o smrti nadbiskupa Dezmonda Tutua, istaknutog religijskog lidera i borca protiv aparthejda. U ime građana Crne Gore, i u svoje ime, upućujem izraze najdubljeg saučešća članovima porodice, Vama i prijateljskom narodu Južne Afrike.

Uvjeren sam da će buduće generacije, ne samo Vaše zemlje i afričkog kontinenta, sa pijetetom čuvati nasljeđe koje je nadbiskup Tutu ostavio globalnoj zajednici, beskompromisno ustajući protiv nejednakosti, homofobije i rasizma u svim krajevima svijeta.

Njegovim odlaskom svijet je izgubio jednog od najvećih boraca za ljudska prava, slobodu i jednakost u XX vijeku, čije će poruke ostati vječna inspiracija i putokaz ka istini i pomirenju.“

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com