Carević u posjeti Novom Sadu - Volim Podgoricu

Carević u posjeti Novom Sadu

U Novom Sadu je danas svečano otvorena godina titule Evropske prijestonice kulture. Tim povodom gradonačelnik Budve Marko Carević sastao se sa gradonačelnikom Novog Sada Markom Vučevićem, kao i sa Draškom Stanivukovićem gradonačelnikom Banja Luke.On je tom prilikom istakao važnost bratskog odnosa među te dvije opštine, i izrazio veliko zadovoljstvo na prilici da se opet sastane sa čelnicima grada Novog Sada.

“Radujemo se ovom velikom i prestižnom priznanju koje ste sa pravom zaslužili i dobili. Ovo je uspjeh svih nas, nas kao Srpskog naroda iz Crne Gore”, kazao je Carević.

On je pohvalio  gradonačelnika Novog Sada, kazavši da je uvijek bio uz Opštinu Budva, i dodao da je Vučević uvijek imao razumijevanja za srpski narod u Budvi, te da mu to Budvani nikada neće zaboraviti.

“Takve stvari ćemo uvijek pamtiti, i pokušaćemo da dobro dobrim vratimo”, poručio je Carević.

Gradonačelnik Novog Sada Marko Vučević kazao je da je ovo bitan dana za grad, jer su i pored izazova sa pandemijom uspjeli organizovati ceremoniju otvaranja, na koju su pozvali bitne goste za grad Novi Sad.Vučević je kazao da je imao niz sastanka sa delegacijama Turske, Luksemburga i Austrije, i dodao:

“Za kraj sam ostavio našu braću, i najbliže prijatelje iz Banja Luke i Budve, naše gradove pobratime. Gradove sa kojima smo mnogo toga radili, i sa kojima ćemo dijeliti i  dobro, ali biti tu i kada treba pomagati u teškim i izazovnim vremenima”, rekao je on.

Vučević je tom prilikom rekao da je jedan grad, odnosno jedan čovjek bogat onoliko koliko ima prijatelja, i dodao da se raduje što su na današnjem susretu pokazali volju za daljom saradnjom.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com