Koprivica: Počelo uništenje zaplijenjenog duvana iz Bara - Volim Podgoricu

Koprivica: Počelo uništenje zaplijenjenog duvana iz Bara

Uništenje zaplijenjenog duvana u Slobodnoj zoni Luka Bar je počelo, kazao je Momo Koprivica, potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju.

“Izvođač radova je Deponija, firma u državnoj svojini. Uništenje se vrši modernom industrijskom drobilicom, na licu mjesta i pod video nadzorom, uz kontrolno učešće timova i komisije sačinjenih od domaćih carinskih i policijskih službenika, te predstavnika HMRC. Uništenje se sprovodi na kredibilan i dobro uređen način i nakon sprovedenog popisa duvana”, kazao je Koprivica u izjavi dostavljenoj medijima.

Kako je naglasio, ovim udarom na šverc duvana, udarili su u srce crnogorskog podzemlja.

“Duvan je godinama bio kiseonik organizovanog kriminala i značajno je doprinio razvoju kriminala. Oni koji su kontrolisali šverc duvana, kontrolisali su i tokove novca, uticaj, pa i politiku, nažalost,  i to decenijama. Danas svaka zaplijenjena i uništena šteka duvana, znači manje para za mafiju, više sigurnosti za građane i više novca za budžet. Ovim postupkom poslali smo poruku da mafija više nema logističku podršku sistema. Duvan je bio miris podzemlja, a sada je pepeo kriminala. Dok je nekad duvan bio štit kriminalcima, danas je dokaz njihove slabosti, zahvaljujući odlučnom i beskompromisnom djelovanju Vlade Crne Gore”, dodao je Koprivica.

On se zahvalio Vladi Ujedinjenog Kraljevstva na kontinuiranoj podršci u ovom procesu.

“Britanska ambasada u Podgorici i Uprava prihoda i carina Njegovog Veličanstva (HMRC) pružili su značajnu pravnu i operativnu podršku tokom popisivanja, a sada i tokom uništavanja zaplijenjenog duvana. Njihov doprinos bio je ključan u uspostavljanju metodologije koja obezbjeđuje transparentnost i vjerodostojnost”, kazao je Koprivica.

Zahvalio se i premijeru Milojku Spajiću na potpunoj i snažnoj podršci ovom procesu, kao i ukazanom povjerenju, takođe i Upravi carina koja je ponijela i najveći teret posla i to posvećeno i odgovorno, resornom ministarstvu finansija, ministarstvu unutrašnjih poslova i Upravi policije, kao i ANB, koji su konstantno u procesu posvećeno mu doprinoseći.

“Svi su pokazali i patriotsku odgovornost u realizaciji ovog državnog posla od izuzetnog značaja”, zaključio je Koprivica.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Slične Objave

Preporučujemo
Close
Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com