Olivera Ilinčić okrivljena za malverzacije u Budvi

Vrhovno državno tužilaštvo potvrdilo je da je pokrenuta istraga protiv Olivere Ilinčić, nekadašnje saradnice visokog funkcionera DPS-a Svetozara Marovića i kontroverznog srpskog biznismena Stanka Subotića Caneta.
„U krivičnom predmetu koji se vodi pred Specijalnim državnim tužilaštvom protiv okrivljenog lica O.I., donijeta je naredba o sprovođenju istrage zbog osnovane sumnje da je izvršila produženo krivično djelo – prevara izvršena na organizovan način“, navela je portparol Tužilaštva Andrijana Ražnatović.
Olivera Ilinčić se, prema za sada nezvaničnim informacijama, sumnjiči za malverzacije u kojima je budvanska Opština oštećena za više miliona eura, a istraga se sprovodi u objedinjenom predmetu za afere: ‘Kopirajt’, ‘Properties Investment’, ‘Bulevar’, ‘Krapina’ i ‘Otpadne vode’.
Ilinčić je domaćoj javnosti poznata kao nekadašnja savjetnica predsjednika državne zajednice Srbija i Crna Gora Svetozara Marovića i viceguvernerka Narodne banke Jugoslavije.
Pored toga, bila je i direktorka firme Futura Plus, kontroverznog srpskog biznismena Stanka Subotića Caneta.
Mediji su je dovodili u vezu sa višemilionskim transakcijama vršenim po osnovu preprodaje zemljišta u Budvi, a njeno ime se pominjalo i u istrazi u predmetu Košljun u kojem su zbog nezakonite preprodaje opštinskog zemljišta optuženi bivši čelnici Budve.
Olivera Ilinčić je državljanka Srbije sa prebivalištem u Beogradu, pa bi je specijalni tužilac mogao uskoro pozvati na saslušanje u vezi sa malverzacijama u Budvi višemilionske vrijednosti.




House Lawyers… […]just below, are some totally unrelated sites to ours, however, they are definitely worth checking out[…]…
food stamps are great because it is instant food and you can consider it also as free lunch;;