Zavodila u Budvi, sada predaje glumu u SAD

Uspješna hrvatska glumica Leona Paraminski svojevremeno je stekla simpatije crnogorske televizijske publike rolom Mile Kovač, u trećoj sezoni serije “Budva na pjenu od mora”, kom je osvojila i srce glavnog junaka Sava Bačića kog je tada tumačio Milutin Mima Karadžić.
Tri godine kasnije, Leona sa suprugom Tinom Komljenovićem živi u Santa Barbari (Kalifornija), a poslije učešća u nekoliko tamošnjih pozorišnih predstava i filmskih projekata, uskoro će se okušati i u profesorskim vodama.
Naime, Leona je za Večernji.hr otkrila da će predavati na “Santa Barbara City” koledžu i to predmet Gluma pred kamerama.
“Ovo je potpuno novo poglavlje u mom životu i veliki izazov. Uzbuđenje je enormno, ali za sada nemam tremu što ću uskoro stati pred studentske klupe. Više sam koncentrisana na dobru pripremu i jedva čekam da upoznam studente, vidim kako dišu, uspostavim kontakt korak po korak. Sigurno ću i ja dosta naučiti od studenata, jer gluma nudi toliko mogućnosti”, poručila je Paraminski.





