ABAZOVIĆ: Formiranje nove vlade tokom sedmice - Volim Podgoricu

ABAZOVIĆ: Formiranje nove vlade tokom sedmice

Potpredsjednik Vlade Dritan Abazović zadovoljan je rezultatima lokalnih izbora u Ulcinju i Beranama, a formiranje nove vlade očekuje tokom sedmice.

“Mi smo dobili 14 mandata. Druga lista je dobila šest. Znate li koliko je URAimala mandata 2018? Dva. Hoće li da se formira neka druga kolicija? Sretno bilo. Građani nijesu glasali samo za jednu opciju. Sve mogućnosti su na stolu”, kazao je Abazović, odgovarajući na pitanja novinara nakon konferencije Savjeta za strane investitore.

Abazović je dodao da je zadovoljan rezultatima izbora u Beranama.

“SNP je odbranio rezultat, pokazao svima da je čvrst objekat tamo, a DPS je doživio očekivani debakl. Poruka svih izbora je da građani sada imaju više slobode, sve kombinatorike su moguće”, kazao je Abazović.

Vjeruje da je Crna Gora, nakon lokalnih izbora, bliža formiranju manjinske vlade.

“Vjerujem da je situacija sada mnogo jasnija. Ako neko ne želi manjinsku, evropsku vladu-idemo na izbore. Mi smo spremni”, poručuje Abazović.

Na pitanje kada se može očekivati da predstavi sastav Vlade, te da li u njoj definitivno neće biti mjesta za Socijaldemokratsku partiju i Socijaldemokrate, Abazović navodi da će obaviti još jednu seriju razgovora, ali da ne bi išao sistemom bilo kakvog isključivanja.

“One stranke koje su potpisnice memoranuduma biće okosnice te vlade. Da li se tome još neko može produžiti-nemam ništa protiv, ali moraju da znaju da time ne smiju da trguju. Vdjećemo tokom ove sedmice ko će biti u vladi”, zaključio je Abazović.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com