Budućnost u “Morači” pregazila Crvenu zvezdu! - Volim Podgoricu

Budućnost u “Morači” pregazila Crvenu zvezdu!

Budućnost je večeras apsolutno izdominirala u sudaru sa Crvenom zvezdom i veliki derbi regionalnog takmičenja, okončala rezultatom 83:63.

Odigrali su Podgoričani fenomenalno i nisu dozvolili Zvezdi nijednog trenutka da dođe sebi.

Ovo je bio najbolji meč “plavih” od dolaska Dejana Milojevića na mjesto šefa stručnog štaba.

Budućnost je sa mnogo više autoriteta započela utakmicu i već u uvodnih deset minuta igre stekla dvocifrenu prednost (24:12).

Crnogorski prvak znalački je odreagovao, ponajviše zahvaljujući Nikoli Ivanoviću.

“Plavi” su na  poluvrijeme otišli sa 11 poena viška (43:32).

Budućnost je u trećem kvartalu prelomila utakmicu. Sjajnom odbranom i preciznim šutevima van linije 6.75, Podgoričani su uoči posljednje četvrtine vodili 67:46.

Oba tima nakon 20 odigranih mečeva imaju po 17 pobjeda i tri poraza, ali je Budućnost Voli u prednosti zato što je dobila oba ovosezonska susreta.