Demokrate: Čestitamo MUP-u, SDT-u i SPO na akciji čišnjenja sektora bezbjednosti od korumpiranih službenika

Čestitamo Ministarstvu unutrašnjih poslova, SDT-u, Upravi policije i SPO-u na jutrošnjim akcijama koje su za rezultat imale kako borbu protiv duvanske mafije tako i čišnjenje Uprave policije i sektora bezbjednosti od korumpiranih službenika, saopšteno je iz Demokratske Crne Gore – Demokrate.
Kako su kazali iz te partije, mjesecima su slušali licemjerne kritike od strane opozicije, koje su bile usmjerene na podrivanje povjerenja u sektor bezbjednosti.
“Te kritike nijesu bile konstruktivne, već su bile izmišljene i fabrikovane, s ciljem da zaustave borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije. I dok su pokušavali da šire laži i obmanjuju javnost, institucije su nastavile da rade, suočavajući se s ogromnim izazovima i preprekama koje su naslijedile”, ocjenjuju u saopštenju.
Danas, dodaju, vidimo pravu sliku nasljeđa prošlih vremena – koliko je službenika Uprave policije zapravo bilo produžena ruka kriminalnih organizacija. To je alarmantno, ali nije iznenađujuće. Godinama su korumpirani pojedinci unutar sistema djelovali ne kao zaštitnici građana, već kao ispostave kriminalnih klanova, potkopavajući temelje pravne države i povjerenje u bezbjednosni sektor.
“Današnje akcije su dokaz da Crna Gora konačno raskida s tom mračnom praksom. Borba protiv organizovanog kriminala i korupcije ne može biti uspješna bez čišćenja institucija od onih koji su zloupotrijebili povjerenje građana i služili interesima kriminalnih struktura”, smatraju Demokrate.
Građanima Crne Gore, poručuju, koji su godinama svjedočili urušavanju institucija, današnje akcije ulivaju nadu da je promjena moguća i da se pravda konačno sprovodi.
“Demokratska Crna Gora ostaje posvećena podršci svim institucijama koje rade na stvaranju društva u kojem zakon važi za sve, u kojem se kriminalci i njihovi saučesnici u institucijama suočavaju s pravdom, a građani imaju povjerenje da je država na njihovoj strani”, zaključuju iz Demokratske Crne Gore.