ĐOKOVIĆ U FINALU RIMA: Hiljaditom pobjedom stigao do novog rekorda - Volim Podgoricu

ĐOKOVIĆ U FINALU RIMA: Hiljaditom pobjedom stigao do novog rekorda

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u finale mastersa u Rimu, pošto je u dva seta pobijedio Norvežanina Kaspera Ruda 6:4, 6:3.

U finalu, Đoković igra protiv Grka Stefanosa Cicipasa.

Đoković je večeras stigao do 1000. pobjede u karijeri i novog rekorda. Prije njega to je pošlo za rukom samo četvorici tenisera: Džimiju Konorsu, Rodžeru Federeru, Ivanu Lendlu i Rafaelu Nadalu.

Srpski teniser je pobijedio Ruda, 10. na ATP listi, poslije sat i 43 minuta igre.

Đoković je na startu prvog seta, u prvom i trećem gemu, uspio da oduzme servis protivniku i stigne do ubjedljive prednosti. Do kraja seta, Rud je brejkom u osmom gemu uspio samo da smanji rezultat.

U drugom setu, Đoković je u sedmom i devetom gemu oduzeo servis Norvežaninu i stigao do sigurne pobjede.

Đoković će se u sjutrašnjem finalu boriti za svoju 38. masters titulu u karijeri.