Nova prilika za mlade autore da učestvuju u kreiranju časopisa "Latica" - Volim Podgoricu

Nova prilika za mlade autore da učestvuju u kreiranju časopisa “Latica”

Narodna biblioteka „Radosav Ljumović“ poziva mlade autore, uzrasta do 16 godina, da svojim radovima doprinesu novom početku i transformaciji dječjeg časopisa „Latica“.

“Latica” je časopis mladih literata koji dugo godina objavljuje podgorička Biblioteka. Književni radovi (poezija, proza), pozorišna i književna kritika, kao i radovi iz polja drugih umjetnosti (film, muzika, strip) biće glavna sadržina i fokus ovog časopisa. Mladi stvaraoci i autori koji pišu u navedenim oblastima, svoje radove mogu objaviti u „Latici“.

Ideja časopisa jeste da mladim autorima iz osnovnih i srednjih škola obezbijedi platformu za ispoljavanje svog kreativnog stvaralaštva, ali i kritičkih razmišljanja o umjetnosti, kulturi, društvu. 

Svi zainteresovani stvaraoci koji se bave pomenutim temama svoje radove mogu poslati na [email protected]. Rok za predaju radova je 1. septembar, nakon čega će biti napravljena selekcija.

 

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com