NOVAK JE NAJBOLJI SVIH VREMENA! Slavio protiv Beretinija, publike i zauvijek promijenio igru! (VIDEO) - Volim Podgoricu

Srpski teniser Novak Đoković slavio je sa 3:1 protiv Matea Beretinija u finalu Vimbldona i tako došao do 20. grend slem titule i titule najbljeg svih vremena!

Teško će se, u skorije vrijeme, naći neko ko će ga istisnuti sa ove pozicije!

Ovo je šesti trofej u Londonu koji je Novak osvojio iz sedam pokušaja, a sada se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom kao teniser sa najviše osvojenih grend slemova.

U razmaku od nekoliko sedmica Novak je osvojio Rolan Garos i Vimbldon.

Najbolji teniser svijeta je u finalu u Londonu savladao Matea Beretinija u četiri seta, rezultatom 6:7, 6:4, 6:4, 6:3.

Znatno kraće je trebalo da traje finalni duel, ali je srpski as zakomplikovao situaciju u prvom setu i izgubio isti.

Ni najmanje ga to nije poremetilo u osvajanju novog trofeja u Londonu.

Čak i kada ste Novak Đoković morate da koristite prilike koje imate. To je očigledno bilo u prvom setu finala kada je srpski as nepotrebno zakomplikovao situaciju sebi i ušao u problem koji je rezultirao da Beretini dođe do prednosti na otvaranju velikog finala.

Već u prvom gemu na meču je Beretini imao brejk loptu, ali kada ju je odbranio, izgledalo je kao da se Novak stabilizovao. I jeste bilo tako, uskoro je oduzeo servis protivniku i poveo sa 4:1, a svi su odmah pomislili kako je prvi set gotov. E, pa nije bio.

Vodio je Đoković i 5:2, a potom italijanski as servirao za ostanak u mjestu u čemu je i uspio. Za nešto više od pola sata tenisa je Đoković imao prvu set loptu, a taj dio finala završio se tek pola sata kasnije.

Čak 21 poen je odigran u tom osmom gemu uvodnog seta, Beretini je posle tih silnih udaraca ostao u setu, a zatim i vratio brejk, pridobio publiku i započeo da igra bolje.

Do kraja prvog dijela finala više nije bilo brejk prilika, a Beretini je oduzeo servis Novaku već na startu tajbrejka. Uspio je da nadoknadi Đoković zaostatak, ali je ponovo pogriješio, te je drugi mini brejk trasirao Beretiniju put ka osvajanju seta.

Nakon tog momenta je Italijan bio spreman na žestoku borbu, svjestan da u slučaju Novaka Đokovića jedan, pa čak i dva seta zaostatka ne znače mnogo. Novaku je trebalo ravno 43 minuta da to i dokaže jer je nakon toliko vremena na semaforu pisalo 1:1.

Furiozno je otvorio drugi set Novak Đoković i već kroz par minuta vodio sa čak 4:0. U uvodna tri gema drugog seta Novak nije napravio niti jednu grešku, a imao je za tako kratko vrijeme pet vinera, dok je u cijelom prethodnom setu imao šest.