Skupštinski Odbor o saslušanju zbog podrške prijemu Kosova u Savjet Evrope - Volim Podgoricu

Skupštinski Odbor o saslušanju zbog podrške prijemu Kosova u Savjet Evrope

Skupštinski Odbor za međunarodne odnose i iseljenike razmatraće danas incijativu za održavanje kontrolnog saslušanja predstavnika Vlade povodom odluke da podrži članstvo Kosova u Savjetu Evrope (SE).

Predsjednik Odbora Miodrag Lekić kazao je ranije da je odluka Vlade da podrži prijem Kosova u SE, i to u formi tajanstvene odluke od koje se zatim komponente Vlade javno distanciraju, predstavlja novi prilog neozbilnosti i neodgovrnosti crnogorske države.

On je rekao da Vlada nalazila za shodno da konsultuje ili obavijesti Odbor o toj, kako je naveo, za građane Crne Gore osetljivoj materiji i odluci.

“Zato će Odbor zatražiti izvještaj o razlozima i metodu donošenja te odluke, očigledno usvojene nekim paradržavnim i paradiplomatskim načinom, a u svakom slučaju je nedemokratski i netransparentan “, saopštio je Lekić.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com