Abazović sa Kovačevskim: Odnosi Crne Gore i Sjeverne Makedonije za primjer

Predsjednik Vlade Crne Gore u tehničkom mandatu Dritan Abazović sastao se danas sa premijerom Sjeverne Makedonije Dimitrom Kovačevskim, na marginama ekonomskog foruma u Skoplju.
Abazović, kako je saopšteno, izrazio je zadovoljstvo bilateralnim odnosima dvije države navodeći da su “oni primjer u regionu koji teži evropskoj integraciji”.
“Abazović i Kovačevski su se saglasili da bi organizovanje zajedničke sjednice vlada Crne Gore i Sjeverne Makedonije bila dodatna potvrda odličnih i savezničkih odnosa dvije države”, naveli su iz Kanieta premijera.
U kontekstu bolje ekonomske saradnje, crnogorski i makedonski premijer su naglasili da je “potrebno dodatno afirmisati veću mobilnost građana i promovisati dobrosusjedsku politiku kao temelj daljeg razvoja našeg regiona”.