AKTIVISTI IZ ŽUPE PRIJETE: Blokiraćemo transport !
“Više puta samo pokazivali spremnost da dobrosudjedskim, kompromisnim rješenjem rješavamo probleme, međutim druga strana je izostala. Posredstom elektronske pošte smo dobili obavještenje da pomenuta kompanija u kontinuitetu rješava sve probleme i zahtjeve građana. Kako nije moguće takvom komunikcijom adekvatno i argumentovano komunicirati, zatražili smo dodatno sastanak na kojem bi apsolvirali aktuelni proces i predložili niz mjera za rješavanje brojnih problema sa kojim se suočavaju građani nadomak rudokopa i drugi tokom rudarskih radova na površinskom kopu, koji se nalazi u naseljenom mjestu”, stoji u saopštenju.
Dodaje se i da su više puta pokazali visok stepen korektnosti i uvažavanja što, kako kažu, nije slučaj sa druge strane.
“Znamo da to nije nivo sa kog treba rešavati probleme, ali zbog pasivnosti druge strane primorani smo na takav vid aktivizama. Konkretan termin građanskog protesta ćemo objaviti nakon formalnog skupštinskog zasijedanja Udruženja, nakon čega ćemo u skladu sa protokolom obavijestiti institucije i posredsvom medija upoznati širu društvenu zajednicu”, poručuju iz Udruženja, podvlačeći da će proteste organizovati čim se usaglase na skupštini.
(Cdm)



