Aleksić sa Tiso Baranzini: Važno djelovanje svih agencija UN-a koje doprinose razvoju i unaprjeđenju

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za obrazovanje, nauku i odnose sa vjerskim zajednicama Budimir Aleksić susreo se sa rezidentnom koordinatorkom Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori Karolin Tiso Baranzini, saopšteno je iz Vlade.
“U konstruktivnom razgovoru ukazano je na važnost njegovanja osnovnih stubova na kojima počivaju Ujedinjene nacije, naročito u delikatnim vremenima kojima trenutno svjedočimo, kao i o značaju doprinosa Crne Gore vrijednostima koje baštine UN”, navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, posebno je bilo riječi o saradnji sa UNICEF-om kada je u pitanju oblast obrazovanja, kao i podršci koju Ujedinjene nacije pružaju Crnoj Gori. Takođe, koordinatorka Karolin Tiso Baranzini je naglasila da će Ujedinjene nacije uvijek i u svakom smislu pružati podršku Crnoj Gori.
“Aleksić je kazao da je izuzetno važno djelovanje svih agencija UN-a koje doprinose razvoju, svakovrsnom unaprjeđenju i saradnji u Crnoj Gori”, zaključili su u saopštenju.


