Auto-litije održane u više crnogorskih gradova (VIDEO) - Volim Podgoricu

Auto-litije održane u više crnogorskih gradova (VIDEO)

Auto-litije održane su večeras u više crnogorskih gradova.

Građani su litije organizovali u znak protesta  protiv Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

Oko 500 automobila okupilo se na aerodromu Berane gdje su uz poruku ‘Ne damo svetinje’ i poštovanje mjera NKT, okićeni zastavama, napravili još jednom automobilima pravoslavni krst i raširili trobojku, prenosi Berane online.

Potom su prodefilovali ulicama grada i nastavili put Andrijevice.

Kolona automobila uz zvuke sirena prošla je i kroz Bijelo Polje, obilaznicom kroz grad, do Industrijske zone, kroz Njegnjevo, Strojtanicu i nazad.

Prva auto-litija održana je i u Plužinama danas.

Litije su održane i u Nikšiću i Baru.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com