Balijagić viđen kod sela Brajkovac: “Kada je čovjek izašao iz kuće, on je pobjegao”

Dvostruki ubica Alija Balijagić, koji je 25. oktobra kod Bijelog Polja ubio dvije osobe, danas je, prema nezvaničnim informacijama, viđen u selu Brajkovac, blizu Kamene gore na teritoriji opštine Prijepolje.
Pretpostavlja se da Alija Balijagić još ne zna da je lociran u Srbiji, jer nema telefon i ne prati vijesti.
Inače, ubica je juče bio u kući kod mještanke u Ivezićima kod Brodareva, gdje je popio čašu vode i nekoliko rakija, a potom otišao dalje. Ona je javila sinu da je dolazio neki čovjek, a sin je odmah pozvao policiji.
Baka ispričala da je Balijagić svratio kod nje u kuću, popio tri rakije, i otišao
Prema njenom opisu ubica je imao pušku, kačket na glavi, maskirni prsluk i čizme, a brada mu je stara nekoliko dana. Predstavlja se kao lovac koji je izgubio psa ili čeka psa da dođe iz lova. Od Iveziće do Brajkovca poznatim putem ima oko tri i po sata hoda. Prijepoljci kažu da je Balijagiću poznat ovaj teren jer se tu 2003.godine skrivao i vršio mnoga razbojništva i krađe po prijepoljskim, novovaroškim i čajetinskim selima.
U pretragu i potragu za Alijem Balijagićem su uključeni pripadnici Uprave kriminalističke policije, Specijalne antiterorističke jedinice, Žandarmerije, granična policija i policijski službenici policijskih uprava u Prijepolju i Užicu, uz pomoć pasa tragača, dronova i termovizijskih kamera.
Policija poziva građane da budu oprezni i da o svim saznanjima koja imaju o Aliji Balijagiću da ih odmah obavijeste.