Borovinić Bojović: Predvodimo inicijative koje će omogućiti razvoj Podgorice - Volim Podgoricu

Borovinić Bojović: Predvodimo inicijative koje će omogućiti razvoj Podgorice

Nosilac liste koalicije „Za budućnost Podgorice – grad svih nas“ Jelena Borovinić Bojović prenijela je, kako je saopšteno iz te koalicije, sigurne poruke namjere da se glavni grad oslobodi stega prethodne vlasti.

„Oslobodili smo Podgoricu trodecenijskog režima autokratije, korupcije i represije. Pobijedili smo. I pored sabotaža koje je režim koristio da bi sprovodio zloupotrebe“, navela je Borovinić Bojović.

Koalicija „Za budućnost Podgorice“ je, navode, pokretač promjena, te da su njihovi partneri građani za koje su otvorili vrata institucije.

„Napravili smo dogovor sa građanima da Podgoricu učinimo boljim mjestom za život, gradom koji će biti dovoljno širok za sve“, kazala je Borovinić Bojović.

Iako je period između izbora bio kratak, vlast koja je ostavila DPS u opoziciji je, dodaju, pokrenula projekte i inicijative.

„Sa posebnim fokusom na najmlađe i brigu za najstarije. I u ovim trenutku predvodimo inicijative koje će omogućiti razvoj Podgorice u svim smjerovima u oblasti kulture i sporta, a borimo se i izborićemo se da Podgorica osvoji kandidaturu Evropske prijestonice mladih“, dodala je Borovinić Bojović.

Kako se dodaje u saopštenju, njihova koalicija vodi računa o svemu i o svima.

„Ja sam jedina žena kandidat na ovim izborima. Još mnogo će biti potrebno da se uradi na polju poboljšanja položaja žena. To je signal i opomena za čitavo društvo“, dodala je ona.

Andrija Babović, kandidat za odbornika sa liste koalicije „Za budućnost Podgorice – grad svih nas“ predstavnik je, dodaje se u saopštenju, odgovornih, savjesnih i vrijednih, “suprotno ucjenjivačima i neodgovornim pojedincima koji su iz hira zaustavili razvoj grada”. Pokazali su, saopštili su iz te koalicije, da im Podgorica nije važna, već da su im važna politička jeftina kalkulisanja i zakulisne igre.

„Mi se ne igramo sa gradom u kome živimo. Ovo je grad svih nas“, rekao je Babović.

U saopštenju kažu da njihova koalicija na izbore izlazi sa jasnim programom i potvrđenim profesionalcima.

„Ovi izbori predstsvljaju prvorazrednu šansu da građani nama, kao najodgovornijem političkom subjektu, ukažu najveće povjerenje a uskrate ga onima kojima građani nikada nisu bili na prvom mjestu“, kaže se u saopštenju.

Surprotno nepodobnima, dodaju da “nijesu ugrozili izbornu volju njihovih birača i svih građana Podgorice koji su tražili promjene”.

„Za razliku od onih koji su u raljama svojih nezajažljivih ambicija i usljed flertovanja sa DPS-om odlučili da obore vlast u glavnom gradu. Koalicija sa Jelenom Borovinić Bojović na čelu na izbore izlazi čistog obraza, neuprljanih ruku, da nastavimo gdje smo prekinuti”, zaključuje se u saopštenju.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com