BRAZIL SAVLADAO ANGOLU: “Lavice” otpisane iz igre za četvrtfinale - Volim Podgoricu

BRAZIL SAVLADAO ANGOLU: “Lavice” otpisane iz igre za četvrtfinale

Rukometašice Brazila pobijedile su Angolu 28:24 i otpisale Crnu Goru iz borbe za četvrtfinale Olimpijskih igara.

Angola je parirala 30 minuta domaćim rukometašicama, ali nije mogla do iznenađenja koje je nama bilo potrebno.

Tokom prvog dijela meča Angolke su odličnom odbranom i pravim rješenjima u napadu imale i do tri gola prednosti, posljednji put na 9:6. Brazil je međutim u finišu prvog dijela najavio preokret pošto je stigao do 13:13.

Prva polovina drugog dijela meča bila je presudna. Angolke su dobijale isključenja u nizu, Brazil po pravilu uz to i sedmerac pa je domaći tim iz minuta u minut povećavao prednost i u jednom momentu stigao do maksimalnih plus sedam. Na to se nadovezala i fenomenalna Barbara Arenhart koja je odbranila osam šuteva u drugom dijelu i dileme nije bilo.

Brazil je na kraju imao osam sedmerac, a Angola samo jedan i to u 42. minutu kada je već bila na pet golova zaostatka.

Rodriges je opet bila najefikasnija u Brazilu sa sedam golova. Na drugoj strani šest golova Bernardo.