BUDVA: Više stotina građana protestovalo u znak podrške Milu Božoviću

Poslije puna dva sata završen je protest građana Budve u znak podrške uhapšenom predsjeniku Opštine Milu Božoviću. Okupljeni su najprije blokirali kružni tok na ulazu u Budvu, a nakon toga mirnom protestnom šetnjom nastavili bulevarom do Opštine Budva.
Prema navodima inicijative građana koja je pokrenula ovaj skup, cilj okupljanja je da se iskaže podrška Božoviću u trenutku kada je suočen sa teškim optužbama. Tvrde da je Božović nevin i da je optužba protiv njega politički motivisana.
Tokom protesta okupljeni su uzvikivali parole “Sloboda” i “Svi smo mi Milo”.
Prisutnima se obratio predsjednik SO Budva Nikola Jovanović, poručujući da će biti tu dok Božović ne izađe iz pritvora. Naglasio je da je Božoviću onemogućeno da se brani, te da se radi o političkoj montaži.
Većina odbornika lokalnog parlamenta danas je usvojila Odluku o zaštiti interesa građana kroz omogućavanje nesmetanog rada lokalne uprave, a povodom novonastale situacije zadržavanja predsjednika Opštine Mila Božovića u pritvoru.
(RTV Budva)