CDT uoči izbora pokrenuo kampanju “Glasaj slobodno”

Centar za demokratsku tranziciju (CDT) je pokrenuo kampanju “Glasaj slobodno” kako bi promovisao neprikosnoveno pravo građana/ki na slobodan politički izbor. Cilj kampanje je, navode iz CDT-a da građane podsjeti na njihovo pravo da glasaju po svom ubjeđenju te da niko nema pravo da nedozvoljenim sredstvima utiče na njihov izbor.
“Ovim promotivnom spotom podsjećamo da je zakonom zabranjeno glasanje u tuđe ime i glasanje na više biračkih mjesta. Za ovo djelo je zaprijećena kazna zatvora do jedne godine”.
Na sajtu CDT-a (https://www.izbori2020.cdtmn.org/) je postavljena aplikacija pomoću koje građani/ke mogu poslati prijave u slučaju da su im ugrožena vitalna prava u toku izbornog procesa ili ako su primijetili zloupotrebe u izbornom procesu, objasnili su iz CDT-a.
“Moć je u rukama građana, oni su sami iza glasačkog paravana i tamo slobodni da podrže koga god žele”, zaključuje se u saopštenju CDT-a.



