CRNA NA BIJELO: Podržaćemo inicijative za poboljšanje statusa studenata - Volim Podgoricu

CRNA NA BIJELO: Podržaćemo inicijative za poboljšanje statusa studenata

Poslanici Kluba „Crno bijelo”, Miloš Konatar i Božena Jelušić sastali su se danas sa predstavnicima studenata Univerziteta Crne Gore, Aleksandrom Šipčićem, Andrejem Vukčevićem i Sašom Roćenom.

Studenti su poslanicima predstavili probleme sa kojima se suočavaju, a među prioritetnim ciljevima naglasili potrebu za povećanjem studentskih kredita i stipendija koji su u postojećim okolnostima povećanja životnih troškova nedovoljni za njihove osnovne potrebe.

Takođe, mišljenja su da je potrebno što prije pristupiti izmjenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju i Zakona o stručnom osposobljavanju lica sa stečenim visokim obrazovanjem. Prevashodno su ukazali na potrebu povećanja iznosa naknade za Program stručnog osposobljavanja, jer trenutna nije na zadovoljavajućem nivou – ne odgovara visini minimalne zarade u Crnoj Gori i ne omogućava visokoškolcima dostojanstvene uslove za život. Pored toga, sam program pokazuje značajne manjkavosti u odnosu poslodavaca i korisnika programa što se mora riješiti reformom zakona i programa.

Poslanici su izrazili zadovoljstvo zbog ostvarene komunikacije i izrazili spremnost za saradnju i podršku studentima u cilju poboljšanja njihovog socio-ekonomskog statusa ali i kvaliteta obrazovanja.

Poručili su da će kroz djelovanje u Skupštini Crne Gore i u saradnji sa ostalim kolegama u što skorijem roku pokrenuti pitanje povećanja iznosa stipendija i kredita i dijalog o reformi i evaluaciji rezultata Programa stručnog osposobljavanja lica sa stečenim visokim obrazovanjem kako bi on ostvario puni potencijal na zadovoljstvo svih korisnika.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com