CRNOGORAC U FINALU VIMBLDONA! Federer je ZAUSTAVLJEN - Volim Podgoricu

CRNOGORAC U FINALU VIMBLDONA! Federer je ZAUSTAVLJEN

Crnogorac u finalu Vimblondona!

Miloš Raonić uspio je da pokori Rodžera Federera. Bila je ovo “crnogorska osveta” za ispadanje najboljeg, takođe porijekom iz Crne Gore, Novaka Đokovića!

U finalu Vimbldona: Miloš Raonić

Meč pun preokreta, lijepih poteza i na kraju veličanstvena pobjeda Miloša Raonića za prvo grend slem finale u karijeri. I to preko Rodžera Federara, koji je tako zaustavljen u pohodu ka osmom trofeju na čuvenoj londonskoj travi i 18. grend slem tituli.

RAONIĆ – FEDERER 3:2 (6:3, 6:7, 4:6, 7:5, 6:3)

Kanađanin crnogorskog porijekla katapultirao je Švajcarca a u nedjelju će dibitovati u finalima na jednom od četiri turnira koja donose najviše poena i novca.

U prvom setu jedan brejk je bio dovoljan Raoniću da ga osvoji, da bi Federer posle dosta muke u taj brejku izjednačuio rezultat.

Ono što je Kanađanin učinio u prvom setu, to je Rodžer uradio u drugom. Jednom je oduzeo servis rivalu, ali to je bilo dovoljno da preokrene i povede sa 2:1.

Dosta borbe i žestoke razmjene udaraca viđeno je i u četvrtom setu, a pri rezultatu 6:5, Miloš je napravio brejk što je automatski značilo osvajanje seta i izjednačenje.

U odlučujućem setu, Raonić je prvi stekao prednost pošto je u četvrtom gemu oduzeo servis najboljem teniseru svih vremena i bio je jako blizu da to učini i u šestom, ali se Federer izvukao.