Crnogorskog premijera dočekao srpski ministar u farmerkama i bez kravate - Volim Podgoricu

Crnogorskog premijera dočekao srpski ministar u farmerkama i bez kravate

Dugoočekivana posjeta crnogorskog premijera Srbiji počela je svojevrsnim diplomatskim skandalom. Premijera Zdravka Krivokapića je dočekao potpredsjednik vlade i ministar poljoprivrede Branislav Nedimović bez kravate i u farmerkama.

Osim što je bilo vrlo neobično vidjeti nekoga da u farmerkama hoda crvenim tepihom ispred počasne garde, njegov stajling u svakom slučaju pokazuje i odnos ove bratske i prijateljske zemlje prema crnogorskom premijeru.

Na drugoj strani, Krivokapić je ranije izjavio da sa Srbijom želi najbolje odnose.

– Ipak odnosi Crne Gore i Srbije su specifični zbog istorijskih i porodičnih veza naših građana. Mi upravo želimo da iskoristimo te veze da intenziviramo ekonomsku saradnju u interesu svih građana. Da popravimo odnose poštujući nezavisnost obje države – kazao je premijer kojem je ovo prva zvanična posjeta Srbiji.

On će danas položiti vijenac na spomen-ploču dr Zoranu Đinđiću, u dvorištu Vlade Srbije u Nemanjinoj 11. U nastavku radnog dana će biti upriličen susret sa nerezidentnim ambasadorima u Crnogorskoj kući.

Narednog dana, Krivokapić će se susresti sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem, premijerkom Anom Brnabić i predsjednikom Narodne skupštine Srbije Ivicom Dačićem.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com