Danilović: Država da se uključi u rješavanje problema u Kotoru
“Ovo je problem sistemske prirode i višegodišnje zapuštenosti. Ovo ne može da riješi kotorsko Odjeljenje bezbjednosti. Cijela država mora da se pozabavi ovim problemom, jer Kotor je vani identifikacija sa Crnom Gorom. Gotovo je nedopustivo da ne djelujemo proaktivno i da nešto ne učinimo da se ovaj grad ne pretvori u Palermo“, kazao je za Televiziju Crne Gore Danilović.
Predsjednik Liberalne partije LPCG Andrija Popović smatra da Odjeljenje bezbjednosti Kotor treba da preraste u Centar bezbjednosti, kako bi se duplio broj policajaca i dobilo pravo na Interventnu jedinicu.
“Predsjednik Odbora za bezbjednost i odbranu Mevludin Nuhodžić je najavio sjednicu čim sve nadležne institucije pošalju izvještaj o stanju u Kotoru. Pretpostavljam da će se sjednica desiti krajem naredne sedmice“, rekao je Popović.
On očekuj i vanrednu sjednicu Skupštine opštine Kotor.
Inače, u Kotoru se juče oko 18 časova desila još jedna pucnjava ispred kafane Lovćen u naselju Škaljari, nakon čega je priveden Nikola Vrbica koji je od ranije poznat policiji.
Šef Odjeljenja bezbjednosti Kotor Igor Popović kazao je juče na konferenciji za medije da policija ima kapaciteta, volje, odlučnosti i odvažnosti da riješi sve predmete.
(Cdm)



