DF najavio proteste protiv Vlade izbornog povjerenja - Volim Podgoricu

DF najavio proteste protiv Vlade izbornog povjerenja

Demokratski front će noć uoči održavanja sjednice Skupštine na kojoj će biti izglasan, kako navode u saopštenju, izmijenjeni kabinet Mila Đukanovića, početi kontinuirane proteste kao snažnu i jedinstvenu poruku da ostajemo dosljedni ideji formiranja prelazne Vlade na čijem čelu neće biti aktuelni premijer.

“Najavljeni ulazak neovlaštene opozicije u kabinet Mila Đukanovića i na bilo koji način usmeno prihvatanje ili potpisivanje ponudjenog sporazuma predstavljaće legitimisanje političke korupcije i izdaju interesa crnogorskih građana koji žele fer i slobodne izbore.  Zato DF kategorički odbacuje poziv ambasadora EU Mitje Drobniča da potpišemo tzv. politički sporazum, ocjenjujući njegovo ponašanje kao grubo miješanje u unutrašnje odnose u Crnoj Gori, i direktno svrstavanje na stranu Mila Đukanovića. Istovremeno, podsjećamo gospodina Drobniča na 2008. godinu kad je u svojstvu slovenačkog diplomate bio pozvan u Vašington, gdje mu je u predkabinetu jednog od sekretara CIA – e, naredjeno da Slovenija mora prva priznati nezavisno Kosovo”, poručuju iz DF-a.

Kako dodaju, očigledno da gospodin Drobnič ne može uvažiti realnost da građani Crne Gore i njihovi istinski predstavnici ne prave trule kompromise na štetu države i njenih interesa, i da DF – u niko ne može diktirati politiku iz hodnika i predkabineta.

“Nažalost, plašimo se da će Mitja Drobnič ostati upamćen kao diplomata koji je Milu Đukanoviću i njegovim satelitima uporno bacao pojas za spasavanje, istovremeno pokušavajući da utopi svaki otpor diktatorskom režimu”, navode iz DF-a.

DF još jednom poziva kolege iz opozicije da ne prihvataju, kako navode, pakt sa Đukanovićem po diktatu jednog broja ambasadora.

“Jer izabravši Đukanovića za saveznika,  umjesto DF – a i sopstvenog naroda, osim što rizikuju trajnu kompromitaciju, preuzimaju odgovornost za saučesništvo u još jednoj planiranoj izbornoj krađi na jesen. Jer svi, još uvijek opozicioni subjekti, koji se odluče da uđu u kabinet Mila Đukanovića preuzimaju obavezu da prihvate rezultate izbora koje će aktuelni premijer organizovati i kontrolisati, kao i što preuzimaju obavezu da u potpunosti sprovode dosadašnju katastrofalnu unutrašnju i spoljnju politiku predsjednika DPS – a. Naša je dužnost da štitimo interese građana i svim raspoloživim demokratskim sredstvima zaustavimo ovaj Đukanovićev anticrnogorski naum”, zaključuju iz DF-a.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com