ĐEKA: Izražavam veliko zadovoljstvo zbog rada u 43. Vladi Crne Gore čiji je premijer Dritan Abazović - Volim Podgoricu

ĐEKA: Izražavam veliko zadovoljstvo zbog rada u 43. Vladi Crne Gore čiji je premijer Dritan Abazović

Kao ministar za ljudska i manjinska prava izražavam veliko zadovoljstvo zbog rada u 43. Vladi Crne Gore čiji je premijer dr Dritan Abazović. Imali smo odličnu saradnju koja je rezultirala nizom izuzetnih rezultata na mnogim poljima, saopštio je ministar Fatmir Đeka.

“Za mene je kao čovjeka i političara bilo neizmjerno zadovoljstvo što sam bio u Vladi koja je maksimalno poštovala sve manjine, koja je bila najinkluzivnija do sada i gdje je svima bilo udobno”, saopštio je ministar.

On vjeruje da se to osjećalo i u našem društvu.

“Barem je to bila naša namjera. Zato smo pri našem Ministarstvu osnovali, po prvi put, Direktorat za interkulturalizam, uvjereni da je u međusobna saradnja, plodonosno prožimanje i puna ravnopravnost svih različitosti naš najveći kapital koji moramo čuvati i unapređivati”, kazao je on.

Takođe, kako kaže, želi da istakne, kao lider albanske nacionalne stranke i predstavnik albanskog naroda, a koji je bio nosilac liste Albanska koalicija “Jednoglasno“ na posljednjim parlamentarnim izborima, da se pri glasanju o nepovjerenju Vladi poslanik Mehmet Zenka izjašnjavao po svom nahođenju i interesima, a ne u ime koalicije koja je osvojila mandat.

“Sa zadovoljstvom dodajem da smo sa drugom koalicijom, Albanska lista, koja ima poslanika u Skupštini Crne Gore i ministra u Vladi, imali identične stavove po ovom pitanju. To znači da najveći broj političkih predstavnika našeg naroda, a koje imaju ubjedljivu podršku građana, zna da donosi prave odluke u izazovnim situacijama”, zaključio je Đeka.

 

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com