“DOSTA JE TIRANIJE” Hiljade Hrvata u Zagrebu protiv korona mjera, intervenisala i policija (VIDEO)

Na Trgu bana Jelačića u Zagrebu danas je održan, njamasovniji do sada, skup pod nazivom “Festival slobode 2.0” u organizaciji Inicijative Prava i slobode na kome je više stotina okupljenih po drugi put u mjesec dana izrazilo nezadovoljstvo mjerama Štaba protiv širenja zaraze korona virusom.
Protest je u 15.00 časova počeo pesmom “Himna slobodi” Ivana Gundulića, a među demonstrantima su bile i pojedine poznate javne ličnosti Hrvatske, među kojima su ljekari, filozofi, pisci, i pojedini političari.
Kako su za “Jutarnji list” potvrdili iz zagrebacke policije, okupljanje je prijavljeno, a organizator okupljanja je Inicijativa prava i slobode.
Prema mjerama koje su na snazi od ljeta, pa su ponovno produžene, u Hrvatskoj su zabranjena sva javna okupljanja s više od 100 osoba, osim ako sve osobe na okupljanju nemaju važecu kovid potvrdu i ako je skup odobrio lokalni Krizni štab.
Ako je na skupu manje od 100 ljudi i ne provjeravaju se kovid potvrde, učesnici moraju da održavaju socijalnu distancu od 1,5 metra.
Skup su osiguravale jake policijske snage sa osam vozila, javila je Hina.