DPS: DF odbio da primi dozvolu o produženju protesta - Volim Podgoricu

DPS: DF odbio da primi dozvolu o produženju protesta

Iako je Demokratski front DF u  zakonitoj proceduri dobio sva odobrenja za održavanje protesta, a obezbijeđena im je i dozvola za nastavak okupljanja, Mandić i družina ne znaju šta će sa tom “osvojenom slobodom”, kako sad da se ponašaju, pa ponavljaju “ne mrdamo sa slobodne teritorije”. Da ih podsjetimo još jednom – niti su šta oslobađali, niti su šta osvajali. Tu su gdje su zahvaljujući demokratskim kapacitetima i toleranciji vlasti, koja im obezbjeđuje uslove da protiv nje protestuju, saopštila je Demokratska partija socijalista DPS.

U saopštenju DPS-a se navodi da DF-u “dobijanje nove dozvole ne odgovara”.

“Oni su željeli zabranu protesta, kako bi imali bilo kakav povod za izazivanje nemira. Umjesto što optužuju nadležne institucije koje su im odobrile nastavak protesta, bolje bi bilo da obrate pažnju na svoje aktiviste koji su, podgrijani alkoholom, počeli međusobno da se biju, te da prijave policiji ovaj incident, kao što su obećali kada su spektakularno najavljivali njihove ‘nadzorne kamere’, piše u saopštenju.

Odbijanjem da prime rješenje o produžetku dozvole za održavanje protesta još sedam dana, dodaje se u saopštenju DPS-a, lideri DF-a su potvrdili “ono što od početka govorimo – njihovi protesti su doživjeli fijasko i sada traže izlaznu stratetiju kako bi sami sebe, po ko zna koji put, spasili političke marginalizacije. Mandić i družina, kaže se, ne znaju šta da rade ni sa slobodom, ni sa „slobodnom teritorijom“, ni sa protestima, jer i kad im je sve obezbijeđeno, najveći domet DF-a i njegovih lidera su primitivne prijetnje i govor mržnje.”

“Bulevar Svetog Petra Cetinjskog je slobodna teritorija koliko i svaka druga stopa države Crne Gore, jednako za DF i sve ostale ljude koji žive i borave ovdje. Suština problema je u tome što su lideri DF-a zajedno sa par desetina svojih aktivista, proglašavajući nekakvu ‘osvojenu teritoriju’, uskratili slobodu kretanja za preko 200.000 građana Podgorice, prisiljavajući ih da na svoje svakodnevne obaveze troše neuporedivo više vremena, novca i strpljenja. Sada, kada im je propala i posljednja šansa da odgovornost za fijasko protesta prebace na nekog drugog, lideri DF-a su vidno nervozni i nezadovoljni, pa prijeteći saopštavaju ‘nećemo mrdnuti odavde’. A ko vas tjera?”, ističe se u saopštenju DPS-a.

(Cdm)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com