DPS-PONUDIO SDP-u: Rotirajući gradonačelnici na Cetinju, predsjednik Skupštine da bude iz DPS-a

Cetinjski Odbor Demokratske partije socijalista (DPS) uputio je Socijaldemokratskoj partiji ponudu za formiranje vlasti.
“Pozivamo naše prijatelje iz SDP-a da, u interesu Cetinja i Crne Gore, na temelju principa koje su afirmisali u prethodnom periodu, prihvate našu konačnu ponudu za formiranje lokalne vlasti u Prijestonici, baziranu na sljedećim rješenjima:
1. Funkciju gradonačelnika, sistemom rotacije, prve dvije godine mandata obavljaće nestranačka ličnost sa liste SDP-a, a posljednje dvije godine mandata nestranačka ličnost sa liste DPS-a.
2. Za vrijeme trajanja dvogodišnjeg mandata nestranačke ličnosti, sa liste SDP-a, funkcije zamjenika gradonačelnika obavljaće kandidati sa odborničke liste DPS-a i obrnuto.
3. Funkcija predsjednika Skupštine Prijestonice pripašće DPS-u sve četiri godine, kao partiji koja je osvojila ubjedljivo najviše glasova na posljednjim lokalnim izborima”, stoji u ponudi DPS-a koju je objavio Vuković na Tviteru.
Ponuda DPS Prijestonice našim prijateljima iz SDP-a za formiranje vlasti na Cetinju… pic.twitter.com/AsgsdyIYmI
— Ivan Vukovic (@pg_mayor) February 12, 2022