DRAGOVIĆ: Slučajno sam Dajkovića zakačio po nosu - Volim Podgoricu

DRAGOVIĆ: Slučajno sam Dajkovića zakačio po nosu

Davanjem odbrane optuženih juče je u Osnovnom sudu u Podgorici počelo je suđenje menadžeru diskoteke “Stefan Braun” Dejanu Dragoviću i radniku obezbjeđenja tog lokala Draženu Ivanoviću, koji se terete za nanošenje teških tjelesnih povreda članu DEMOS-a i Pokreta za neutralnost Vladislavu Dajkoviću. Incident se dogodio 27. decembra prošle godine ispred noćnog kluba “Stefan Braun”.

U svojoj odbrani Dragović je negirao da je počinio krivično djelo koje mu se stavlja na teret ističući da je Dajković pravio problem u lokalu i da je zato morao da bude izveden iz objekta. On je ispričao da su ga šankeri obavijestili da je Dajković pripit i da pipka i uznemirava grupu djevojaka.

“Zamolio sam Dajkovića da napusti lokal, na šta me je on udario nogom u cjevanicu i nazvao me debeli. Nakon toga su mi te djevojke rekle da im je Dajković pravio probleme i prosuo piće, na šta sam ja pozvao obezbjeđenje”, rekao je Dragović. Dodao je da su Dajkovića radnici obezbeđenja zatim sproveli do izlaza.

“Zamolio sam ga još jednom da napusti objekat na šta me je gađao mobilnim telefonom. Ja sam se sagao da mu dodam telefon i on je zamahnuo i udario me u rame, na šta sam ga ja braneći se slučajno zakačio po nosu”, opisao je Dragović svoju verziju događaja.

Optuženi Ivanović je takođe negirao da je imao bilo kakve veze sa povredama koje je zadobio Dajković, tvrdeći da nije tačan iskaz ošetećenog da ga je držao dok ga je neko udarao. On je izjavio da je radio kao obezbjeđenje u tom lokalu, te da ga je Dragović pozvao i zamolio da udalje Dajkovića koji je uznemiravao neke djevojke.

“Samo sam ga ispratio do ispred ulaza, nakon čega sam se odmah vratio u lokal. Da li se nešto dogodilo ispred lokala nakon mog odlaska, ne znam” kazao je Ivanović.

Oštećeni Dajković kazao je da je snimak njegovog prebijanja misteriozno nestao, čime je ostavljena mogućnost da okrivljeni iskonstruišu odbranu kakvu žele i predstave događaj kako njima ide u korist.

On je napomenuo da je za Ivanovića čuo da je dobar čovjek i vjernik.

“Posjedujem medicinsku dokumentaciju o teškim tjelesnim povredama koje sam zadobio u spornoj prilici. Dajković je kazao u sudu da ukoliko mu se desi bilo kakva neprijatnost, ili možda novi napad, odgovorno tvrdi da može biti povezan samo sa ovim slučajem. Dodao je da je u incidentu učestvovao i policajac.

“Policajac koji je takođe učestvovao incidentu i pomoćni radnik obezbjeđenja te večeri i dalje nije procesuiran. Na prikupljanju dokaza njegovog učešća i dalje radim, te vjerujem da će i on uskoro biti priveden pravdi, jer ne bi bilo fer da Dragović i Ivanović snose i njegov dio krivice. A to svakako ne bi bilo dobro po ugled Ministarstva unutrašnjih poslova, koje je krenulo sa iskorijenjivanjem malicioznih radnji svojih zaposlenih, koje su mu nanijele štetu i poljuljale povjerenje građana u tu instituciju”, rekao je Dajković koji je kazao da ga od zadobijenih povreda, među kojima je i prelom nosa, više boli to što su ga okrivljeni ostavili u lokvi krvi na pločniku, ne želeći da pozovu Hitnu pomoć.

(Dnevne novine)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com