DRAMATIČNA AKCIJA SPASAVANJA: Čovjek je sa automobila vikao “Ne znam da plivam”!
Zoran A. (29), sletio je danas svojim BMW-om u rijeku Nišavu kod nekadašnje fabrike Vulkan, a u dramatičnoj akciji spasavanja učestvovalo je 12 vatrogasaca-spasilaca.
Vozač je u trenutku slijetanja u rijeku bio sam u automobilu. Vikao je da ne zna da pliva, bio je zarobljen na haubi automobila.
“Upomoć, ne znam da plivam. Udaviću se. Mnogo je brza voda”, zapomagao je preplašeni mladić.
Na obali su mladića čekali ljekari hitne pomoći. Kako saznaje “Blic”, prvim pregledom medicinara na obali utvrđeno je da vozač nema povrede i da su mu nalazi dobri ali je preventivno odveden u Klinički centar Niš na dodatnu dijagnostiku.
Komandant vatrogasno spasilačke brigade Srđan Nikolić rekao je da je u akciji učestvovalo 12 pripadnika ove jedinice MUP-a od kojih su dvojica dio specijalizovanog tima za spasavanje na vodi.
Izvor Blic




