Austrijanac prodaje dvospratnicu za jedan evro! - Volim Podgoricu

Austrijanac prodaje dvospratnicu za jedan evro!

GOLDVERT – Najvjerovatnije trenutno najbolja ponuda na poznatom internet bazaru sa austrijskom adresom (willhaben.at) je jedna poprilično velika i lijepa kuća u Gornjoj Austriji koja se prodaje za samo jedan evro.

Snimak iz visine ove kuće, koji je objavio bečki dnevni list Hojte (Heute) pokazuje da je riječ o relativno novoj kući, koja iz vazduha izgleda dobro. Nije nikakva ruina, pa zašto je onda Austrijanac Harald Rudiš (Harald Rudisch,34)) odlučio da je da u bescjenje?

 

Njegov mobilni telefon ne prestaje da zvoni. Zainteresovanima objašnjava da mu kuća stoji u okrugu oko gornjeaustrijskog mjesta Urfar (Urfahr), nedaleko do Dunava. To je područje koje je ugroženo povremenim poplavama. Kada se Dunav izlio godine 2013. godine  i Rudišova kuća je bila poplavljena.

“Dosta nam je stalnog straha od visokog vodostaja, hoćemo da se preselimo negdje drugdje”, kaže Rudiš. Kuća je predviđena za rušenje, a Rudiš napominje da kupci mogu samo da je “istranširaju” i uzmu upotrebljive njene djelove.

Kupce čekaju novi prozori, pogotovo u krovnom djelu, koji je izgrađen 2009, piše  u oglasu. Rudiš pritom napominje da se sve što kupac misli da je vrijedno u kući i želi da iznese iz nje prije rušenja, mora iz nje da izvadi i razgraditi o vlastitom trošku.

(Izvor: Kurir.rs)

 

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com