Očevi beba treći dan kako štrajkuju


Noć su proveli u šatorima, uglavnom bez sna, jer su poprilično iscrpljeni, kazao je Radiju Crne Gore Slaviša Knežević, otac preminulog Dušana.
On ističe da roditelji inficiranih beba ne traže suspenziju tri ljekara do okončanja sudskog postupka, zbog nekakvog hira ili animoziteta prema njima, već što je tužilaštvo upravo njih označilo kao krivce za pomenute slučajeve.
“Ukoliko smatraju da je neko drugi kriv za infekciju beba neka to javno saopšte”, kazao je Knežević.
Sa Kneževićevim stavovima saglasan je i Eldin Salemović, koji naglašava da će i pored teških uslova u kojima traže pravdu istrajati u tome.
“Bilo bi tragično da neko od roditelja završi kao mali Dušan”, saopštio je Salemović.
Štrajkače je danas posjetio i Janko Vučinić predsjednik nedavno osnovane Radničke partije.
(RTCG)



