Egzit Novosađani iskoristili da dobro zarade: Za četiri dana skupili pare za more - Volim Podgoricu

Egzit Novosađani iskoristili da dobro zarade: Za četiri dana skupili pare za more

Novosađani su na Egzitu pored odlične zabave, uvijek vidjeli dobru priliku da na brzinu zarade, a ove godine svojim osjećajem za biznis premašili su sve standarde, s obzirom da je Egzit posjetilo 190.000 ljudi.

Načina da se zaradi novac je mnogo, a koliko se proteklih dana moglo vidjeti na putu do tvrđave, najisplativije je bilo prodavati domaću rakiju. Na svakom koraku mosta “Duga”, uglavnom lijepe i oskudno obučene djevojke, nudile su srpsko nacionalno piće.

– Ja dajem svoju domaću rakiju, a četiri drugarice je prodaju na putu do tvrđave i to ide dosta dobro, pogotovo kod stranaca – kaže Danilo Rogić koji studira u Novom Sadu.

On ističe da za četiri dana može da se nakupi dovoljno para da svo petoro poslije “Egzita” ode na more.

– Niko čak ni ne pita odakle je rakija, ili od čega. Cijena je korektna, 50 dinara za malu plastičnu čašu i to je bitno, naravno uz lijepe devojke – kaže Danilo.

Ubjedljivo najbolja, ali ne toliko zastupljena ideja, bila je prodaja energetskog pića koje se zove “Kanabis”, koje osim imena sa ovom biljkom nema nikakve veze. Ipak, kada su “Egzitaši” ovo vidjeli, na brzinu je postalo pravi hit.

Stari, oprobani zanat, preprodaje karata opet je bio u centru pažnje. Gomile momaka salijetale su ljude i tražili da otkupe višak karata, kako bi ih poslije skuplje prodali. Ovaj biznis je cvjetao, jer su za dnevne karte plaćali oko 2.000 dinara, a kasnije ih prodavali za 3.500, dok su u subotu, pošto su rasprodate sve karte, oni zapravo bili jedini kod kojih su se ulaznice mogle nabaviti.

Novi Sad

Hit su naravno bile i svijetleće narukvice i rogovi, kao i majice sa printom “Egzitovog” logoa, kao i druge džidžabidže. Iako piće nije moglo da se unese u festivalski prostor njega su prodavali mnogi. Cijene vode, sokova i piva bile su upola više nego u prodavnicama, pa je računica prosta.

Novi Sad

– Sve prvo kupim u megamarketima i ovdje prodajem, skuplje jeste, ali je opšte jeftinije nego na tvrđavi, pa dosta dobro ide i zaradi se – ispričao je jedan od prodavaca.

U fokusu je i ove godine bila i hrana, pa se na ulicama nudilo sve, od kuvanog kukuruza, palačinki, roštilja, a da je svaki, pa i najmanji biznis unosan pokazuju cijene, koje su barem upola skuplje, nego u gradu.

A kreće i Sea Dance, pa će za snalažljive Crnogorce biti prilike da i oni zarade neki euro.

(24sata/VP)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com