Evo koliko će iznositi naknade crnogorskim oficirima u misiji na Kosovu - Volim Podgoricu

Evo koliko će iznositi naknade crnogorskim oficirima u misiji na Kosovu

Dva pripadnika Vojske Crne Gore biće upućena u misiju KFOR („Kosovo Force“) u novembru ove godine, predviđeno je planom rada Ministarstva odbrane.

– Krajem tekuće godine Vojska Crne Gore će uputiti dva pripadnika u misiju KFOR – kazali su Pobjedi iz Ministarstva odbrane.

Naknada crnogorskim oficirima u međunarodnoj misiji KFOR na Kosovu iznosiće 70 eura dnevno, odlučila je Vlada prošle nedjelje, nakon što je Skupština sa 45 glasova „za“ izglasala odluku o učešću pripadnika Vojske Crne Gore u misiji KFOR u Republici Kosovo uz angažovanje dva štabna oficira od kojih će jedan biti raspoređen u Komandi misije u Prištini, a drugi u Regionalnoj komandi misije u Skoplju.

– U skladu sa činjenicom da je Crna Gora postala punopravna članica NATO saveza, stvorena je objektivna potreba da se nastavi sa aktivnim učešćem i doprinosom Vojske Crne Gore naporima Alijanse za očuvanje i jačanje mira u regionu i svijetu.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com