FACEBOOK PONOVO SLUĐUJE KORISNIKE: Smanjuje se mogućnost kontrole privatnosti? - Volim Podgoricu

FACEBOOK PONOVO SLUĐUJE KORISNIKE: Smanjuje se mogućnost kontrole privatnosti?

Poslije skandala sa Cambridge Analyticom i krađom podataka korisnika, Facebook uvodi nove opcije podešavanja kojima je, kako ocjenjuju, pojednostavio podašavanja privatnosti, kako bi korisnicima omogućio lakše upravljanje. Kompanija uvodi promjene postavki i pojedinih kategorijama u Facebook aplikaciji za mobilne uređaje.

Nova promjena podešavanja bi korisnicima trebalo da olakša navigaciju opcijama, ali se veliki broj korisnika ovo kritikuje ocjenjujući da su podešavanja sada samo dodatno zakomplikovana.

S ovim promjenama nestaju posebna podešavanja bezbjednosti, privatnosti, novosti… a uvode se nove opcije za podešavanja naloga, preferencija, itd… Zanimljivo je, međutim, da sa novim promjenama nestaju i kratki opisi kategorija koji su trenutno dostupni i u kojima je objašnjeno na šta se koja opcija konkretno odnosi.

Na kritike najnovijih promjena, iz Facebooka poručuju da su preimenovali kategorije i smanjili njihov broj “kako bi bile više u skladu sa mentalnim modelima ljudi”.

Facebook se hvali novom opcijom brze provjere privatnosti. U novim podešavanjima, pri vrhu postavki, u buduće će se nalaziti opcija “Privacy checkup”, koja omogućava da brzo i jednostavno pregledate i promijenite najvažnije podešavanja privatnosti vašeg Facebook profila.

 

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com