(FOTO) ISPLIVALE FOTOGRAFIJE: Spajić u Sen Tropeu, pije šampanjac od 8.000 eura, spava u vili gdje noć košta BOGATSTVO
Poslednjih par dana na društvenim mrežama kruže fotografije premijera Milojka Spajića, ali i njemu bliskih osoba iz mondenskog ljetovališta San Trope, a iz kojih se može zaaključiti da premijer uživa u luksuzu i da o cijenama – ne brine!
I dalje je neizvjesno da li je Spajić u San Trope otputovao Vladinim ili privatnim avionom, obzirom da je pristup podacima sa trakera Vladinog LearJet-a registarskih oznaka 40-MNE blokiran je na platformama FlightAware i Flightradar24. Upravo preko ove platforme Spajić je uhvaćen u laži da zbog obaveza u Briselu nije u mogućnosti da prisustvuje vikend premijerskom satu.
Premijer @MickeySpajic objavi sliku sa Novakom, da bi ispalo kao da je u CG, a on vec neđelju dana u St Tropezu 🤡
Mickey mozes li nam reci koliko kosta Jeroboam (3L) boca Dom Pérignon, berba 2012 na plazi?
Mislim ako ti neces ja cu, nego ti dajem priliku da vidim hoces li… https://t.co/7zyJvpXjgI pic.twitter.com/nt1LW59IZ2— DIDI (@didileja) August 16, 2024
“Premijer objavi sliku sa Novakom, da bi ispalo kao da je u CG, a on vec neđelju dana u St Tropezu Mickey mozes li nam reci koliko kosta Jeroboam (3L) boca Dom Pérignon, berba 2012 na plazi? Mislim ako ti neces ja cu, nego ti dajem priliku da vidim hoces li slagati naaaarod Crne Gore 🙂 A i narod bi volio da zna koliko placaju vilu na brdu St Tropeza? Dnevno? ps: slika je od veceras (petak veče) 21:38 iz restorana Le Girelier na setalistu u St Tropezu. Koliko je renta tog BWM XM-a kojeg vozis vec neđelju dana? Pa Mickey koliko NAS kosta to tvoj odmor?” pita jedan korisnik na mreži X.

Naavedeni šampanjac, naime, košta preko 8.000 eura, a sedmodnevni najam luksuzne vile u Sen Tropeu košta nekoliko desetina hiljada eura.

Luksuzom su se pohvalili na društvenim mrežamaa i neki Spajićevi prijatelji. Kako prenose neki mediji, na društvenim mrežama su se pojavile fotografije Spajićevih prijatelja, leta malim avionom iz Tivta do Nice. Na fotografijama su bili Spajićev prijatelj, po nekima i kum Miloš Tomić i njegov prijatelj Ognjen Stojišić, influenserka Anja Živanov i DJ Cameron Jack.

Miloš Tomić bio je, kako piše portal E pilot vlade Crne Gore od 2007. do 2015. kada je iz privatnih razloga, neki kažu i sklanjajući se od potencijalne afere vezane za emotivni život, otišao u Srbiju, potom i u Monako, te počeo da se bavi kriptovalutama. Iz tog perioda datira i Tomićevevo prijateljstvo sa modelom Ognjenom Stojišićem, koji je rodni Novi Sad takođe zamijenio Monakom.
Tomićevi i Spajićevi putevi ukrštaju se, navodno, preko kriptovaluta.

Milošu Tomiću na LinkedIn profilu piše da je blokčejn entuzijasta. Da nije samo entuzijazam u pitanju, nego i značajan upitno zakonit profit pokazuje, recimo, pisanje srpskih medija o prijavama vlastima da je Miloš Tomić (8milos8) zajedno sa tamošnjim influenseromBakom Prasetombio promoter i investitor u, kako se tvrdilo, prevarantsku kripto piramidalnu šemu qubittech.ai.
Tomić je Milojku Spajiću, tada ministru finansija u VladiDritana Abazovića, napravio kontakt sa Vitalikom Buterinom, osnivačem platforme za kriptovalute Ethereum. a Spajić je ubrzo potom izdejstvovao crnogorsko državljanstvo za Buterina.
Onda je izbila kripto afera u kojoj su se Abazovića i Spajić politički obračunavali koristeći hapšenje bivšeg južnokorejskog “kralja kriptovaluta” Do Kvona.
Nakon fotografija i snimaka sa društvenih mreža o luksuzu u Sent Tropeu korisnici postavljaju pitanja o tome koliko košta premijerovo ljetovanje i ko ga je platio – kripto prijatelji ili poreski obveznici Crne Gore.
Brojne korisnike društvenih mreža je Spajićevo luksuzno “putešestvije” podsjetilo na putovanja trodecenijskog premijera i predsjednika Crne Gore, Mila Đukanovića, koji je, takođe, bio čest gost Sen Tropea.

Zbog Sen Tropea ne dolazi na sjednicu Savjeta za odbranu
Izvjesno je da je premijer Crne Gore uvijek spreman da igoriše ili izvrgava svoje državničke obaveze. Tako je, nakon informacije porala Vijesti – da Spajić neće biti prisutan 20. avgusta i da zbog toga neće biti održana sjednica Savjeta za odbranu – iz kabineta premijera stigla obavijest da će Spajić ipak prisustvovati sjednici Savjeta za odbranu 25. avgusta.

Premijer Milojko Spajić obavijestio je tek juče, kako prenose Vijesti, predsjednika države Jakova Milatovića da neće prisustvovati sjednici Savjeta za odbranu i bezbjednost zakazanoj za 20. avgust, te predložio da onaa bude 25. avgusta.
Milatović, koji je predsjednik tročlanog Savjeta, čiji je član i šef parlamenta Andrija Mandić, zakazao je prije desetak dana sjednicu za 20. avgust.
Savjet za odbranu i bezbjednost nije se sastajao od februara, a nekoliko pokušaja zakazivanja propalo je uglavnom zbog toga što premijer nije mogao da uskladi svoje druge obaveze sa datumima koje je predlagao predsjednik, kako tvrde iz Milatovićeve kancelarije za odnose sa javnošću.
Podsjetimo da je Spajić krajem juna otkazao prisustvo premijerskom satu, veče uoči održavanja, pravdajući to službenom posjetom Briselu, a na dan kada je trebalo da se održi sjednica parlamenta, snimljen je na plaži u Pržnu.
Savjetnik predsjednika za bezbjednost i odbranu Dejan Vukšić upitao je “neodgovornog” Spajića koji su to “prioritetni razlozi otkazivanja sjednice samo par dana prije zakazanog termina”
“Nakon što je premijer Spajić nebrojeno puta do sada otkazao prisustvo Sjednici savjeta za bezbjednost i odbranu, čak i uprkos apelima njegovog ministra odbrane da ‘usljed neodržavanja sjednice Savjeta, te samim tim nedonošenja odluka iz njegove nadležnosti, država Crna Gora, Ministarstvo odbrane, kao i oficiri VCG lično, snose ogromne posledice i štetu’, pitam se šta je još potrebno da se desi da taj čovjek bar jednom postupi odgovorno i u skladu sa dužnostima koje bi trebao da obavlja i koji su to prioritetni razlozi otkazivanja sjednice samo par dana prije zakazanog termina?!”, odgovor je Vukšića na zahtjev “Vijesti” Milatovićevom kabinetu da komentarišu otkazivanje sjednice Savjeta
Prema Poslovniku o radu Savjeta za odbranu i bezbjednost, njegovoj sjednici moraju joj prisustvovati svi članovi da bi se održala, a Savjet odlučuje jednoglasno.
Prema Ustavu, Savjet donosi odluke o komandovanju Vojskom Crne Gore, analizira i ocjenjuje bezbjednosnu situaciju u državi, postavlja, unapređuje i razrješava oficire vojske, predlaže parlamentu proglašenje ratnog i vanrednog stanja, kao i upotrebu vojske u međunarodnim snagama, te vrši druge poslove utvrđene Ustavom ili zakonom.
(VOP)