(FOTO) STIGLI U NJEMAČKU: Mađarska snimateljka ih saplela, ali nije zaustavila!

Sirijski fudbalski trener Osama al Abd al Mohsen i njegov sedmogodišnji sin koji su postali poznati nakon što ih je saplela mađarska snimateljka Petra Laslo stigli su u Njemačku!
Petra je namjerno saplela Osamu dok je držao sina u naručju, a nakon što je grupa izbjeglica iz Sirije probila kordon mađarske policije.
Snimateljka TV stanice N1 je momentalno dobila otkaz nakon što je u javnosti prikazan snimak kako sapliće izbjeglice, a na snimku se vidi da je ona i šutirala migrante koji su bježali od policije.
Osama je proslavljeni sirijski fudbalski trener koji je sa porodicom pobjegao iz sirijskog grada Der ez Zoa i preko Turske stigao do Mađarske.
On je posle višenedjeljnog putovanja konačno stigao do Njemačke, gdje je smješten u jedan izbjeglički kamp, a na društvenim mrežama se pojavila njegova fotografija sa sinovima.
(alo.rs)