Front i SNP više ne spominju smjenu Krivokapića

Knežević je ranije najavljivao da će DF podržati smjenu Krivokapića ukoliko se lider SDPa ne pridruži protestima.
“Nakon pokretanja inicijative o smjeni Ranka Krivokapića, jedini logičan i ispravan potez koji može povući još uvijek aktuelni predsjednik Skupštine jeste da nam se pridruži na protestima. To se odnosi i na ostatak opozicije, jer nakon verifikovanja političke korupcije 27. januara, i kraha pregovora, sve političke snage koje se zalažu za održavanje fer i demokratskih izbora, trebalo bi putem protesta da dođu do realizacije ovog cilja. Na taj način bi Krivokapić nedvosmisleno stao u opozicione redove, i prešao sa verbalnog na konkretno političko djelovanje”, objasnio je Knežević.
Osim Fronta i Srđan Milić je nagovijestio promjenu stava o smjeni Krivokapića. Nakon što je nagovijestio da će podržati smjenu Krivokapića, Milić je u posljednja dva dana javnim istupima revidirao svoj stav.
“Ta inicijativa DPS-a je daleko, 10. marta, tako da je daleko i do priče oko smjene gospodina Krivokapića. On mora da povede računa o onima koji su ga izabrali i to je moj odgovor na to pitanje. Naravno, klub poslanika SNP-a i nadležni organi SNP-a će zauzeti stav i po tom pitanju. A to je suviše daleko da bismo mogli sad što hipotetički reći”, rekao je Milić za Radio Antena M.
Sjednica Kolegijuma predsjednika parlamenta, na kojoj će biti određen datum sjednice na kojoj će se raspravljati o razrješenju Krivokapića, zakazana je za petak.