HAOS U SKUPŠTINI SRBIJE: Poslanici se pljuvali i psovali majke

Naime, poslanica pokreta DJB Tatjana Macura je navodno pljunula poslanika Rističevića, a Nenad Božić mu je, navodno, psovao majku. U DJB, međutim, najodlučnije negiraju da je bilo ko od njihovih poslanika opljuvao i psovao Rističevića.
A sve je počelo od teme o nasilju nad ženama. Rističević je, naime, na sjednici pokazivao fotografije sa proslave pravosudnih organa koju su, kako je rekao, organizovali predstavnici bivše vlasti, a na kojoj je hrana služena na nagim “ohlađenim ženama da se hrana ne bi kvarila”.
Macura je to prokomentarisala kao ponižavanje žena i tražila da se na takav način ne narušava njihovo dostojanstvo. Ona je takođe begirala da je pljunula Ristićevića, a Božić da mu je psovao majku, prenosi Blic.
“Nikoga nijesam pljunula u životu, a Rističevič nije dostojan ni da ga pljunem”, rekla je Macura.
Predsjednica Gojković rekla je novinarima da čvrsto stoji iza svake svoje reči i opomene koju je danas izrekla i optužila opoziciju da je prestala da diskutuje o prijedlozima zakona, jer nemaju argumente za to, pa im je “jedino preostalo verbalno nasilje”.
“Poslanici DJB konstantno vrijeđaju i provociraju poslanike SNS, a na desetine poslanika može da potvrdi pljuvanje i psovanje. Niko nema pravo da pljuje bilo koga i da psuje majke”, zaključila je ona.
(Blic)



