HERCEG NOVI: Razumijete li vi ovdje išta?! - Volim Podgoricu

HERCEG NOVI: Razumijete li vi ovdje išta?!

Novljani su na mukama! Njihov grad poznat je po tome što je ključna saobraćajnica kroz centar  jednosmjerna tako da, ukoliko želite, recimo, da se vratite nekoliko stotina metara unazad, a ne  želite da pješačite, morate napraviti cio krug preko kružnog toka u Meljinama, do Igala i nazad, od nekoliko kilometara.

No, Novljani su se već navikli, pa malo više pješače, a ne kaže se uzalud da Novljankama na izvajanim nogama zavide i fotomodeli. Pored onoliko stepenica koliko ima Novi, ne može biti drugačije.

Međutim, gradske vlasti, odnosno oni koji brinu o saobraćaju, znaju i te kako da zbune svoje sugrađane, a još više goste, mijenjajući smjer pojedinim ulicama. Ako kojim slučajem posjtite ovaj grad i poželite da sa magistrale skrenete desno, pored Kanli Kule, neće znati šta vas je snašlo! Ili, ukoliko ovom ulicom vozite ka magistrali i naiđete na ovaj “putokaz”, kuda sad?!

Pogledajte ovu fotografiju i recite nam – razumijete li vi ovdje išta?!

novljani

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com