Ne sarađuju samo srpski i crnogorski kriminalci, nego i policajci - Volim Podgoricu

Ne sarađuju samo srpski i crnogorski kriminalci, nego i policajci

Ministar unutrašnjih poslova Srbije, Nebojša Stefanović, ocijenio je da je saradnja tog s crnogorskim resorom dobra i profesionalna i fokusirana na borbu protiv organizovanog kriminala.

Ocjenjujući da je najvažniji zadatak da građani imaju povjerenja u policiju, Stefanović je rekao da se sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Crne Gore ostvaruje dobra i profesionalna saradnja, koja je u znatnom broju slučajeva dala kvalitetne rezultate, naročito u procesuiranju većeg broja članova organizovanih kriminalnih grupa.

“Pravovremene razmjene informacija i kontinuiran rad pripadnika policije takođe podstču jaču operativnu regionalnu saradnju, što je sigurno od presudnog značaja za preseijcanje lanaca kriminalnih grupa i narkodilera. Naravno, težićemo njenom intenziviranju u narednom periodu. Istovremeno, Direktorat za vanredne situacije MUP-a Crne Gore i Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije, imaju odlične odnose, a napomenuo bih da je i tokom turističke ljetnje sezone ostvarena dobra saradnja dva ministarstva”, rekao je Stefanović za časopis Dokument, koji izdaje MUP Crne Gore.

Komentarišući pojedine navode da kriminalci u regionu bolje sarađuju od nadležnih državnih organa, Stefanović je rekao da on nema takav utisak.

“Saradnja policije u regionu, ali i Srbije i Crne Gore je na izuzetno visokom nivou. Nekad nas tehnološki problemi, u vidu nedostatka opreme, koja nažalost prati sve policije u regionu, uslovljava i zato ne možemo biti efikasni u onoj mjeri u kojoj bi željeli da budemo. Ipak, težimo da sve te probleme prevaziđemo i da još više intenziviramo naš rad. Siguran sam da će na državnom nivou saradnja između Republike Srbije i Crne Gore i njenih ministarstava biti još kvalitetnija. Svakako ne mogu da se složim da je saradnja kriminalaca bolja”, navodi on.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com