Policija potvrdila: Spriječena likvidacija Đuričkovića

Crnogorska policija je saopštila da je uhapsila Aleksandra Markovića (27) sa Cetinja i Grigorija M.F. (24) iz Johanesburga i time spriječila planirano ubistvo Budvanina Gorana Đuričkovića, kuma Saše Markovića, koji je u aprilu ubijen u Budvi.
“Službenici UP uspješno su realizovali akciju u kojoj je, kako se sumnja, spriječena likvidacija jedne osobe u Budvi”, naveo je rukovodilac Sektora kriminalističke policije, Milovan Pavićević. Grigorije M.F. i Marković su osumnjičeni za kriminalno udruživanje radi izvršenja teškog ubistva.
Kriminalistička obrada upućuje na sumnju da su ova dva lica, u prethodnom periodu, kao grupa, planirala i organizovala izvršenje krivičnog djela teško ubistvo, na štetu Gorana Đuričkovića iz Budve“, naveo je Pavićević.
Policijsko – tužilačke aktivnosti ukazuju na sumnju da je Aleksandar Marković angažovao G.M.F. da, po nalogu za sada nepoznate osobe, ubije Gorana Đuričkovića.
„Na osnovu činjenica kojima policija raspolaže, sumnja se da su uloge svih članova kriminalnog udruženja, po prethodnom dogovoru, bile precizno određene, tako da je svako unaprijed imao određeni zadatak u realizaciji planiranog teškog ubistva“, nsvodi Pavićević u saopštenju.
Osumnjičeni su danas uz krivičnu prijavu privedeni Višem državnom tužiocu u Podgorici, zbog osnova sumnje da su počinili krivično djelo kriminalno udruživanje.
Đuričković je, inače, kum Saše Markovića koji je prošlog mjeseca ubijen u sačekuši ispred svoje kuće u Budvi.



