KOGA ĆE OVI DA KAŽNJAVAJU: Evo zašto su saobraćajci bruka policije!


“Dvojica saobraćajnih policajaca su me na pravdi Boga držali 11 sati u zatvoru, a ja za ovih 47 godina vozačkog staža nemam ni jednu situaciju u kojoj sam nekoga od učesnika u saobraćaju doveo u opasnost, a kamoli dobio kaznu. Pritom su za 20 minuta napravili čak 11 prekršaja”, kazao je Simidžija za Blic.
“Bio sam ubijeđen da kod mene može da se nađe samo simbolična, zakonom dozvoljena, količina alkohola. Pet do deset minuta prije te kontrole popio sam čašu, i to ne punu, crnog vina. Zato sam se i šokirao kada mi je policajac rekao “1,44, morate da pođete sa nama”. Zapanjen sam odgovorio da to nije moguće i pristao da pođem sa njima smatrajući da me vode na vađenje krvi kako bi se istina utvrdila”, naglašava Simidžija.
Kaže i da je tražio da ga odvedu u Dom zdravlja kako bi izvadio krv, ali policajci su to odbili. Na trežnjenju je proveo 11 sati.
11 prekršaja koje su po Simidžiji napravili prometni policajci u 20 minuta su:
1. Arogantno i neljubazno ponašanje prema učesniku u saobraćaju
2. Spominjanje bilo kakvog novca u toku kontrole učesnika u saobraćaju
3. Vožnja preko uzdužne neisprekidane linije, dva puta.
4. Kretanje vozilom u zabranjeno lijevo skretanje.
5. Agresivna vožnja
6. Odbijanje zahtjeva za vađenje krvi
7. Odbijanje zahtjeva da se naglas pročita Zapisnik
8. Odbijanje zahtjeva da u Zapisnik unesem primjedbe
9. Unos neistine u Zapisnik da nema primjedbi
10. Unos neistine o odbijanju potpisivanja Zapisnika
11. Zatvaranje učesnika u saobraćaju, u dužini od oko 11 sati, bez ikakvog objašnjenja i opravdanog razloga.
Iz Saobraćajne policije su potvrdili da su primili pritužbu od V.S, te da će, ukoliko se tokom provjere utvrdi da je bilo nepravilnosti u radu policijskih službenika, protiv njih biti preduzete adekvatne mjere.