Kolektivni ugovor je interes radnika Plantaža

“Sindikat će do kraja insistirati da što je prije moguće dođemo do usaglašenog stava po ovom pitanju i konačno dobijemo Kolektivni ugovor koji će u potpunosti zaštititi naša prava iz radnog odnosa.”, kaže se u saopštenju Mihaila Vukotića, predsjednika Sindikata kompanije “13. Jul Plantaže”.
Saopštenje prenosimo u cjelosti:
Povodom sve češćih medijskih špekulacija o Kolektivnom ugovoru zaposlenih u Kompaniji «13. Jul Plantaže» u ime Sindikata ove Kompanije, želimo da obavijestimo javnost da smo zabrinuti zbog činjenice da je naš predlog kolektivnog ugovora potpuno pogrešno predstavljen javnosti, i to od strane neformalnih centara koji žele da očigledno ostvare neke samo njima poznate interese.
Naime, stavljanje u kontekst ostvarenja prava članova menadžmenta, kroz Kolektivni ugovor, je apsolutno nepravilan put da se ovaj predlog tog dokumenta, uopšte analizira, jer smo predlogom ovog dokumenta i postavili tu stvar na način da se obaveze prema menadžmentu izuzmu iz ovog Ugovora i da se regulišu posebnim pojedinačnim ugovorima sa članovima menadžmenta.
Kolektivni ugovor je nasušna potreba zaposlenih i upravo je trenutak da do definisanja tog dokumenta što prije dođemo, kako bi zaposleni dobili povećanu sigurnost u vremenu kada su sve češći pritisci kroz javne špekulacije o nestabilnosti i navodnoj potrebi za promjenom tipa vlasništva nad našom, po našoj ocjeni veoma uspješno vođenom Kompanijom.
Iako osjećamo poslovnu i ličnu sigurnost, ovi pokušaji destabilizacije radnike stavljaju u situaciju da nužno moraju tu, dugo odlaganu, stvar dovesti do kraja.
Iz tog razloga je naš predlog Kolektivnog ugovora, predstavljen Odboru direktora i sada očekujemo dalje njegovo usaglašavanje.
Sindikat će do kraja insistirati da što je prije moguće dođemo do usaglašenog stava po ovom pitanju i konačno dobijemo Kolektivni ugovor koji će u potpunosti zaštititi naša prava iz radnog odnosa.
Na kraju, zabrinjava nas što se iz nekih, nama nepoznatih razloga, sa sastanaka Odbora direktora prema pojedinim medijima ide sa izkonstruisanim netačnim interpretacijama i radnički predlozi se stavljaju u kontekst obračuna pojedinačnih interesa određenih centara, za šta ne postoji nikakva osnova i potpuno je u suprotnosti sa interesima nas zaposlenih u Kompaniji. Ovako iznesene stavove Sindikat će i u buduće demantovati.