LAVICE DOBILE KARTU ZA RIO! - Volim Podgoricu

LAVICE DOBILE KARTU ZA RIO!

Crnogorske rukometašice, pobjedom nad domaćinom kvalifikacionog turnira, Danskom, od 26:22, obezbijedile su plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore drugi put uzastopno igraće na Olimpijskim igrama (OI). Crnogorske rukometašice pobijedile su večeras u Arhusu, u drugom kolu kvalifikacionog turnira, selekciju Danske 26:22 (13:10) i kolo prije kraja takmičenja u grupi obezbijedila plasman u Rio de Žaneiru.

To je drugi trijumf crnogorske selekcije, nakon jučerašnje startne pobjede protiv Urugvaja 34:19.

Danska je doživjela i drugi poraz, nakon jučerašnjeg od Rumunije 32:25, ostala bez šansi za OI.

Pobjednik duela odlučen je u posljednjih deset minuta, kada je crnogorska selekcija serijom od 6:0 prvi put došla do prednosti od pet golova (25:20) u 57. minutu i riješila sve dileme.

Crna Gora je, nakon izjednačenog početka meča,
u 13.minutu prvi put stekla prednost od dva gola (7:5), koju je do 27. uvećala na četiri pogotka (11:7).

Danska je u nastavku uspjela da se vrati u meč i u 49. minutu dođe do vođstva (20:19).

Uslijedila je serija crnogorskih rukometašica za pobjedu i plasman u Rio de Žaneiru.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji, koja je bila lišena pomoći Radmile Petrović, bila je Katarina Bulatović sa sedam, dok je gol manje postigla Milena Knežević.

U danskoj selekciji najbolja je bila Stine Jorgensen sa pet golova.

U drugom meču te grupe Rumunija je pobijedila Urugvaj 36:19 i drugim trijumfom obezbijedila plasman u Rio de Žaneiro.

Crna Gora će u trećem kolu, sjutra u 17 sati i 45 minuta, igrati sa Rumunijom.

22:20 Raičević

52. minut, Marina Rajčić brani zicer

17:15 Gol sa igračicom manje, Jovanka Radičević

16:15 Špeleberg postiže pogodak, isključena Ramusović dva minuta. Emino drugo isključenje

Počinje 40. minut, u napadu Dankinje

16:14 Hansen

16:13 Kaća Bulatović.

15:13 Jauković iz prodora.

14:13 Tranborg

Kaća Bulatović je isključena na dva minuta.

14:12 S. Jorgensen

14:11 K. Bulatović, devet metara.

13:11 S. Jorgensen, devet metara.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

13:10 Nastavlja se obračun Hansen – Bulatović, sada danski bek pogađa.

13:9 Uzvraća Kaća iz prodora, igračica više.

12:9 Razigrala se Hansen.

12:8 Ramusović.

11:8 Hansen iz prodora.

11:7 Ponovo Kaća Bulatović.

Tranborg mora na klupu dva minuta.

10:7 Iskupila se Kaća Bulatović za promašeni sedmerac

Bobana Klikovac je isključena na dva minuta.

9:7 Radičević.

S. Jorgensen je isključena na dva minuta.

Polusen brani sedmerac Katarini Bulatović, 22. minut.

8:7 Hansen.

Anđela Bulatović je isključena na dva minuta.

Meč je počeo.

Crnogorske rukometašice u prvom kolu savladale su Urugvaj 34:19, dok je Danska poražena od Rumunije 32:25.

Najbolje dvije selekcije sa turnira u Arhusu izboriće plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.